Hortensje ogrodowe Magical® Four Seasons

Hortensja ogrodowa Magical® Four Seasons

Jesteś Klientem Hurtowym? Napisz do nas: duet@duetsj.com.pl

Trochę historii…

Pierwsze wzmianki o uprawie hortensji wielkokwiatowej w Europie sięgają początków osiemnastego wieku. Prawdopodobnie trafiła ona do uprawy z krajów dalekiego wschodu: Chin lub Japonii, gdzie była uprawiana wiele wieków wcześniej. Specjalistyczne badania dowodzą obecności tej rośliny na Ziemi nawet 140 milionów lat temu.

Obecnie hortensja ogrodowa uprawiana jest zarówno jako ozdobna roślina ogrodowa jak i z przeznaczeniem do uprawy doniczkowej. Występują dwa rodzaje kwiatów: zebranych w postaci baldachogrona w formie kulistej oraz w postaci kwiatostanów płaskich o małych płodnych kwiatach w środku i płonnych kwiatach dekoracyjnych rozmieszczonych po obwodzie na zewnątrz kwiatostanu.

Cztery magiczne pory kwitnienia

Hortensje z serii Magical® Four Season należą do roślin o kulistych kwiatostanach i zostały wyselekcjonowane przez specjalistów jako rośliny o wyjątkowych cechach użytkowych.

Cechy, które wyróżniają Hortensje serii Magical Four Seasons to przede wszystkim bardzo długi okres kwitnienia, w trakcie którego roślina zachowuje swój świeży i atrakcyjny wygląd.

Zauważono, że w trakcie kwitnienia można wyróżnić cztery zróżnicowane kolorystycznie pory kwitnienia u każdej z odmian z serii Magical® Four Seasons. Rośliny charakteryzują się również niezwykle sztywnymi pędami, które przez cały okres kwitnienia utrzymują ciężar bardzo dużych kwiatów. Atrakcyjny wygląd roślina zachowuje od początku kwitnienia aż do jesiennych przymrozków.

Uprawa

Zarówno podłoże jak i wymagania w zakresie podlewania i nawożenia są takie same jak innych odmian hortensji ogrodowych. Roślina potrzebuje słońca lecz czas najbardziej intensywnego nasłonecznienia powinien być przesłonięty naturalnym cieniem w ogrodzie. Jednak najbardziej interesującym przeznaczeniem wydaje się być uprawa w ozdobnych donicach w najbardziej reprezentacyjnych miejscach wokół domu, na tarasie czy w ogrodzie.

Pytajcie Państwo o Hortensje serii Magical®Four Seasons w sklepach i Centrach Ogrodniczych.

W Polsce dostępne w charakterystycznych pięciolitrowych doniczkach w kolorze jasnoniebieskim z okazałą etykietą licencyjną. Uprawiana już od kilku lat w Gospodarstwie Szkółkarskim należącym do firmy Duet sj. Konopka, Pełka daje wiele radości zarówno w produkcji jak i w miejscach docelowych – Państwa ogrodach.

Odmiany i kolorystyka

Magical Ruby Tuesday®


 

Magical Amethyst® Pink


Magical Amethyst® Blue


Magical Revolution® Pink


Magical Revolution® Blue


Magical Noblesse®